Lentos tvorai, medienos impregnavimas


Medinės lentos tvorai dažniausiai gaminamos iš laukui tinkantčio medžio, dažniausiai eglė arba pušis.

Medinių tvorų galerijoje pateikti tvorų pavyzdžiai.

Nepamirškite, kad Medinės tvoros lentos turi būti tinkamai išdžiūvusios. Nors obliuotos lentos atrodo gražiau, ilgaamžiškesnės yra neobliuotos lentos, nes į jas geriau susigeria antiseptikai ir impregnantai.

Kita vertus, obliuotų lentų tvorą lengviau nuvalyti ir jos atrodo gražiau. Medinei tvorai geriausias sprendimas yra naudoti vakuuminiu būdų impregnuota medieną. Ji gaminama pramoniniu būdu, todėl jos nepavyks paruošti namuose.

Pateikite užklausą, jei turite klausimų, mes atsakysime ir pasiūlysime lentos tvorai kainą.

Lentos tvorai tipai

Obliuotos lentos - ši medienos rūšis yra pati populiariausia ir dažniausiai naudojama.
Storis gali būti 18mm, ilgis - 2m, 2.5m, 3m.

Neobliuotos lentos - storis 25mm, lentos ilgiai gali būti 2m 2,5m;3m.
Lentos gali būti impregnuotos arba tik dažytos pagal RAL paletę, plotis gali būti 95mm arba 120mm.

Medienos impregnavimas

Giluminis medienos impregnavimas slėgio vakuminiu būdu.
Šiuo būdu impregnuota mediena įgyja itin didelį atsparumą drėgmei, saulės spinduliams, grybeliams, puvėsiams, bakterijoms. Taip pat jas nebepuola graužikai, ir vabzdžiai (net termitai!). Mediena sukraunama i pramoninio impregnavimo cilindrą, kuriame įjungiamas pradinis vakuumas. Taip išsiurbiamas oras iš medienos ląstelių.

1. Cilindre vakuumo pagalba išsiurbiamas oras iš medienos ląstelių.

Medinės lentos tvorai impregnavimas 1

2. Į cilindrą paduodamas impregnantas.

Medinės lentos tvorai impregnavimas 2

3. Tada įjungiamas hidraulinis slėgis, kuris priverčiatirpalą skverbtis i medienos ląsteles.

Medinės lentos tvorai impregnavimas 3

4. Galutinis vakuumas ištraukia tirpalo perteklių ir gražina į saugojimo talpą.

Medinės lentos tvorai impregnavimas 4

5. Dėl nestipraus spaudimo medienos viduje šiek tiek tirpalo išsisunkia į paviršiu ir išgaruoja. Impregnuota medienasaugoma nustatyta laika, kol visiškai išdžius.

Medinės lentos tvorai impregnavimas 5

Neimpregnuotos medinės lentos tvorai

Taip pat naudojame ir paprastą medieną ,klientams pageidaujant ,gali būti obliuota ir neobliuota , medienos apsaugojimui nuo išorinių veiksnių naudojamas antiseptikas su norimos spalvos pigmentu arba dažoma dažais pagal RAL paletę. Paprasta neapdorota mediena yra pigesnė už medieną impregnuotą vakuuminiu būdų. Tik skiriasi medienos tarnavimo laikas neimpregnuota mediena supūna greičiau nuo 8-10m jeigu yra prižiūrima tinkamai( laiku dažant pakartotinai tepant antiseptikais ar impregnantais) , o impregnuota vakuuminiu būdų mediena yra ilgaamžė gali tarnauti net iki 20 metų ir daugiau be ypatingos priežiūros tik dėl estetinio vaizdo ją perdažant.

Iš įprastos, giluminiu impregnavimu neapdorotos medienos pagamintų tvorų tarnavimo laikas, lyginant su kitais tvorų tipais yra trumpesnis. Vakuuminiu būdų impregnuotos medienos tarnavimo laikas prilygsta metalinėms tvoroms. Bet medinės tvoros ar impregnuotos ar neimpregnuotos priežiūros jos reikalauja daugiau, kas 4-5 metus tvorą reikia perdažyti.

Medienos dažymas

Medines tvoras mūsų įmonė dažo dviem sluoksniais. Svarbu nedažyti esant šlapiam orui, vengti drėgmės ant dažomo paviršiaus, taip pat reikėtų apsaugoti paviršių nuo drėgmės ir nešvarumų dažams džiūvant. Nereikėtų dirbti tuo metu, kai į tvorą šviečia kaitri saulė – vėliau gali susidaryti pūslelės. „Labai svarbu atsižvelgti į gamintojo rekomendacijas. Vasarą, reikia stengtis nedažyti saulės atokaitoje, kad dažai per greitai nedžiūtų, kad spėtų įsigerti. Geriausias laikas dažymui yra ryte ar vakare, bet jeigu paviršius visą dieną buvo kaitinamas saulės, jis turi šiek tiek pravėsti“

Medinės tvoros
 
Savybės: vienpusė tvora - horizontali arba vertikali, dvipusė tvora - horizontali arba vertikali. Kombinuotos medinės metalinės tvoros. Medinė tvora gali būti renkama objekte arba atvežta surinktais skydais.